Jesteśmy certyfikowaną firmą Google 504 786 007 0048 32 720 67 89

PageSpeed Insights Google

Prawidłowa optymalizacja strony przekłada się na prawidłowe wyświetlanie się oferty na urządzeniach mobilnych oraz sprzyja szybkości ładowania strony na komputerach. Czas ładowania uzależniony jest od:

Co obniża szybkość ładowania?

Powyższe elementy w znacznym stopniu mogą obniżyć szybkość działania strony, pamiętajmy o tym, że o tym czy użytkownik pozostanie na stronie decydują sekundy. Zazwyczaj jeżeli nie zobaczymy szczegółów interesującego nas produktu w ciągu pierwszych 5 sekund, to opuszczamy witrynę i odwiedzamy inne strony, gdzie pożądane wyniki widoczne są od razu.

Jak poprawić szybkość działania strony? Nieocenionym pomocnikiem w tym zakresie będzie PageSpeed Insights Google ­ narzędzie wyznaczające szybkość działania i jakość danej witryny. Test opiera się na zestawie specjalnych reguł. Maksymalny wynik jaki możemy uzyskać to 100 punktów. Strona internetowa badana jest pod kątem szybkości i wygody użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych oraz desktopów. Im wyższy wynik otrzymamy w ramach tego testu, tym lepiej. Wraz ze wspomnianym wynikiem otrzymujemy informację na temat nieprawidłowości na stronie, raport dokładnie wskazuje co należy poprawić aby zwiększyć szybkość ładowania witryny. Otrzymując wynik testy możemy spotkać się z 3 kolorami:

czerwony ­ występuje wiele problemów, strona wymaga dużo uwagi, należy jak najszybciej wprowadzić zmiany wskazane w raporcie, fru
żółty ­ strona wymaga wprowadzania kilku zmian, fru
zielony ­ wynik najbardziej satysfakcjonujący, otrzymujemy go od 85/100 punktów. fru

Jak widzimy na wskazanych zrzutach ekranu Google nie tylko wskazuje nam co powinniśmy poprawić na stronie, ale również informuje o braku problemów.

Co zyskujesz decydując się na optymalizację strony?

  • strona będzie bardziej zachęcająca dla użytkowników, więc użytkownicy chętniej będą ją odwiedzać,
  • zwiększysz konwersję,
  • przygotujesz stronę pod pozycjonowanie,
  • szybciej osiągniesz satysfakcjonujące pozycje w wynikach wyszukiwania.
Koszt wykonania usługi ­ X zł.

Jesteś zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z Nami.

Imię i Nazwisko

E-Mail

Strona Internetowa

Leave this empty:

Wiadomość

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies. Zapoznaj się z naszym regulaminem.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008-2016, pozycjoneria.pl