Jesteśmy certyfikowaną firmą Google 504 786 007 0048 32 720 67 89

Instalacja certyfikatu SSL (https://)

Certyfikat SSL to podstawowe narzędzie zapewniające bezpieczeństwo stron www oraz poufność udostępnionych przez użytkownika danych. W związku z coraz większym naciskiem Google na kwestie bezpieczeństwa w sieci wymagana jest instalacja wspomnianego protokołu. Jego instalacja przydaje się między innymi w przypadku promowania swojej oferty w ramach kampanii produktowej. Bez certyfikatu SSL konto w Merchant Center zostanie zawieszone.

W jaki sposób instalacja protokołu zapewnia bezpieczeństwo? Dane są szyfrowane pomiędzy komputerami. Certyfikat jest rejestrowany na konkretną domenę i zawiera wszystkie podstawowe dane jej właściciela. Danych tych nie można samodzielnie zmieniać. Warto w tym momencie zastanowić się nad kwestią bezpieczeństwa naszych danych podczas zakupów w sklepie internetowym. Przyjmijmy, że chcemy zakupić nowy telefon, decydując się na jego zakup musimy podać szereg informacji, gdyby nie szyfrowanie danych wielu użytkowników nie będących stroną transakcji mogłoby nagle poznać nasz numer karty kredytowej, jej datę ważności czy kod CVS. Dysponując tymi danymi byliby w stanie zrobić nieco większe zakupy na nasz koszt.

Kto powinien posiadać certyfikat SSL?
W certyfikat SSL powinny zaopatrzyć się osoby, które:

Certyfikat SSL powinny posiadać m.in. następujące podmioty:

Jak to wygląda? Informacja na temat tego czy dana strona posiada certyfikat SSL zakodowana jest zaraz przy adresie URL. Na przykład nasza dotychczasowa strona pozycjoneria com nie posiadała takiego bezpiecznego protokołu. W zrzucie ekranu poniżej widzimy obok adresu informację, że połączenie nie jest bezpieczne.

Polaczenie niezabezpieczone

Polaczenie bezpieczne

Zielony pasek pokazuje nam, że mamy do czynienia z certyfikatem SSL EV (Extended Validation) ­ protokołem gwarantującym najwyższy poziom bezpieczeństwa i zaufania. Technologia ta zapewnia ochronę przed atakami phishingowymi, czyli przed oszustwami polegającymi na podszywaniu się pod dany podmiot w celu uzyskania danych lub nakłonienia do dokonania jakiejś czynności.

Co zyskujesz decydując się na skorzystanie z naszych usług?

Koszt usługi:
- cena 999zł - Certyfikat EV (Nazwa firmy na zielonym pasku) - przykład: https://www.pozycjoneria.pl
- cena 199zł - Protokół szyfrowany https://

Jesteś zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z Nami.

Imię i Nazwisko

E-Mail

Strona Internetowa

Leave this empty:

Wiadomość

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies. Zapoznaj się z naszym regulaminem.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008-2016, pozycjoneria.pl